0
0

یادگیری زبان انگلیسی چه کاربردی در شغل دارد؟

10 بازدید

یادگیری زبان انگلیسی یکی از کارهای واجبی است که هر فردی برای پیشرفت و موفقیت باید آن را در برنامه خود قرار دهد. همان طور که می‌دانید، این زبان، زبان بین‌المللی بوده و بنابراین می‌توانید از آن برای کار در سایر کشورها، استفاده از منابع علمی و افزایش دانش و… استفاده کنید. کاربرد زبان انگلیسی امروزه بسیار گسترده است، به گونه‌ای که افرادی که از این زبان سر در نمی‌آورند، در بسیاری از کارهای خود، حتی کار با موبایل، دچار مشکل می‌شوند. در واقع اهمیت زبان انگلیسی بر هیچ کس پوشیده نیست و اغلب افراد به ویژه جوانان سعی در یادگیری آن را دارند، به همین دلیل از شما دعوت می‌کنیم به مطلب آموزش زبان انگلیسی نیز سری بزنید. در این مطلب نیز، علی ریحانی با کاربرد زبان انگلیسی در شغل همراه شما خواهد بود.

یادگیری زبان انگلیسی- علی ریحانی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در کسب و کار

تا قبل از این، زبان انگلیسی در تحصیل و آموزش اهمیت زیادی داشت، اما امروزه، زبان انگلیسی در کار و اشتغال نیز جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. در حقیقت، قبلا همکاری ایرانی‌ها با خارج از کشور بسیار محدود بود و چندان رواج نداشت، اما امروزه به دلیل گسترش ارتباطات و مرتبط بودن مشاغل خارج و داخل کشور به هم، یادگیری زبان انگلیسی نیز اهمیت بیشتری یافته است. به جرعت می‌توان گفت با استفاده از زبان انگلیسی می‌توانید کسب و کار خود را گسترش داده و حتی آن را به سطح بین‌المللی برسانید. در کل می‌توان گفت یادگیری زبان انگلیسی، کاری است که از هر جهت نتیجه سودمندی خواهد داشت. به هر حال، کاربرد زبان انگلیسی در شغل، شامل موارد متعددی است که در برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

1- گسترش شغل به سطح بین‌المللی:

در واقع امروزه درصد بسیاری از افراد به دنبال آموزش کسب و کار جدید و یا مهاجرت هستند. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در مهاجرت بدیهی است و نیاز به توضیح ندارد. درواقع شما در هر کشوری که قصد اشتغال داشته باشید، می‌توانید با زبان انگلیسی ارتباطات خود را گسترش داده و مشغول به کار شوید. همچنین می‌توانید با همکارانتان در خارج از کشور ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را صادر کنید. در رابطه با آموزش کسب و کار نیز باید بدانید که بسیاری از آموزش‌های حرفه‌ای و ویژه، به زبان انگلیسی در دسترس هستند؛ شما نیز برای اینکه در کار خود ماهر و حرفه‌ای شوید، باید بتوانید از این آموزش‌ها استفاده کنید. البته سایت‌ها و مقاله‌های آموزشی داخلی خوبی نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما تجربه و بررسی‌ها نشان‌ می‌دهد که مقالات انگلیسی به مراتب به‌روزتر و حرفه‌تر هستند.

یادگیری زبان انگلیسی- علی ریحانی

این مطلب را هم بخوانید: چه درس‌هایی برای رشته تجربی مهم است؟

 

2- زبان اصلی اینترنت، انگلیسی است:

اگر می‌خواهید از مقاله‌های روز و معتبر دنیا استفاده کنید و آگاهی و اطلاعات خود را در زمینه شغلی بالا ببرید، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارید؛ چرا که عمده این مقالات به زبان انگلیسی نگارش می‌شوند. با استفاده از چنین مقالات معتبری می‌توانید کسب و کار خود را به روز کرده و با ارائه اطلاعات جذاب و آپدیت شده به مراجعین خود، کسب و کارتان را گسترش دهید.

3- افزایش شانس استخدام:

اگر فرم استخدام پر کرده باشید، قطعا می‌دانید که در بسیاری از کسب و کارها، افرادی که بر زبان انگلیسی مسلط هستند، نسبت به سایرین ترجیح داده می‌شوند. بنابراین می‌توانید با یادگیری زبان انگلیسی، خود را نسبت به رقیبانتان متمایز کرده و فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

این مطلب را هم بخوانید: چگونه انگیزه درس خواندن داشته باشیم؟

کاربرد زبان انگلیسی- علی ریحانی

4- فرصت‌های شغلی بیشتر:

وقتی زبان انگلیسی بلد باشید، هم در داخل کشور پیشنهادهای شغلی بیشتری دارید و هم می‌توانید با سازمان‌ها و شرکت‌های بین المللی و خارجی، همکاری داشته باشید. بنابراین با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید شانس بیشتری برای استخدام در یک شغل خوب داشته باشید.

 

این مطلب را هم بخوانید: چگونه درس بخوانیم که خیلی سریع یاد بگیریم؟

 

5- انتخاب به عنوان فرد مناسب برای ماموریت‌های خارج از کشور:

شرکت‌ها و سازمان‌هایی که با سایر کشورها همکاری دارند، گاهی اوقات نیاز به فرستان فردی ماهر به کشور مذکور خواهند داشت. در چنین مواقعی فردی انتخاب می‌شود که علاوه بر استحقاق و مهارت در کار، بر زبان انگلیسی نیز مسلط باشد. کاربرد زبان انگلیسی در این موقع هم می‌تواند موجب کسب درآمد بیشتر شما شود، و هم شانس یک سفر کاری- تفریحی خارجی را پیش روی شما خواهد گذاشت.

 

این مطلب را هم بخوانید: چگونه با ساده‌ترین روش برنامه‌ریزی به موفقیت برسیم؟

 

6- مهاجرت آسان:

با توجه به وضعیت فعلی کشور، افراد زیادی تمایل به مهاجرت دارند. یکی از شروط اصلی مهاجرت، تسلط بر زبان انگلیسی است. بسیاری از افراد، به همین دلیل، مهاجرت خود را به تعویق می‌اندازند تا زبان خود را تقویت کرده و مدرک آن را دریافت کنند. بنابراین اگر شما نیز در آینده قصد مهاجرت دارید، می‌توانید با یادگیری زبان انگلیسی و تقویت این مهارت در خود، از تعویق در مهارجت خود جلوگیری کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید: برای وکالت چه درس‌هایی بخوانیم؟

 

7- اشتغال به آموزش زبان انگلیسی:

اگر یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده و به خوبی برای آن وقت و انرژی صرف کنید، در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانید از طریق آموزش این زبان درآمد کسب کنید. همان طور که می‌دانید، با توجه به اهمیت و کاربرد زبان انگلیسی در عصر حاضر، افراد زیادی آماده شرکت در کلاس‌های آموزش زبان هستند، بنابراین می‌توانید درآمد قابل توجهی از این طریق کسب کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید: 8 راه مطالعه بدون فراموشی

 

8- اشتغال به مترجمی زبان انگلیسی:

با تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید از راه ترجمه نیز کسب درآمد کنید. بسیاری از کسب و کارها امروزه به دلایل مختلفی از جمله افزایش سطح آگاهی، برقراری ارتباط و… نیاز به یک مترجم زبان انگلیسی دارند که بتواند مقالات و متون مورد نظر آن‌ها را ترجم کند. همچنین اغلب فیلم‌ها، سریال‌ها و کتاب‌هایی که در دسترس داریم، ترجمه شده نسخه‌های زبان انگلیسی هستند، بنابراین می‌توانید از طریق ترجمه این موارد نیز درآمد خوبی داشته باشید. در ضمن می‌توانید با برخی از مجموعه‌های تولید محتوا همکاری کرده و از طریق تولید محتوا به زبان انگلیسی و همچنین استخراج محتوا از منابع انگلیسی نیز درآمد قابل توجهی کسب کنید.

10- پرستیژ کاری:

معمولا افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، در محل کار خود از پرستیژ کاری ویژه‌ای برخوردارند. همچنین، می‌دانید که بسیار از مشاغل، نیاز به کار با سیستم و کامپیوتر دارند، از آن جایی که زبان کامپیوترها انگلیسی است، دانستن زبان انگلیسی برای پیشبرد چنین کارهایی لازم است. در واقع یادگیری زبان انگلیسی در هر کاری از جمله کار با موبایل، کار با کامپیوتر، دانش‌های ترجمه‌ای، مهارت‌های ارتباطی و… کاربرد ویژه‌ای دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alireihani.ir/?p=764
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
فائزه بابامیر
فائزه هستم و برای سایت علی ریحانی محتوا تولید میکنم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان انگلیسی چه کاربردی در شغل دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.