0
0

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

2 بازدید

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی امروزه موضوعی است که همه افراد دنیا برای برقراری ارتباط با سایر کشورها و همچنین ارتقا دانسته‌های خود به آن نیاز دارند. به همین دلیل هم افراد زیادی در پی آموختن زبان انگلیسی هستند. در شروع یادگیری، سوالات و دغدغه‌های زیادی برای زبان آموزان پیش می‌آید که یکی از آن‌ها این است که برای مدت زمان لازم برای یادگیری زبان، چقدر است؟ پاسخ این سوال به موضوعات متعددی بستگی دارد، اما در این مطلب، علی ریحانی برای جواب دادن به سوال شما، همراهتان خواهد بود. همچنین به شما همراهان گرامی توصیه می‌کنیم جهت مطالعه هرچه بهتر زبان، مطلب آموزش زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

 

برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر باید وقت بگذاریم؟

در واقع برای تعیین مدت زمان لازم برای یادگیری زبان، فاکتورهای مختلفی تاثیر گذار خواهند بود که مهم‌ترین آن‌ها، هدف شما در رابطه با سطح یادگیری زبان خواهد بود. به جز این موضوع، موارد دیگری نیز بر مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی موثر هستند که عبارتند از:

1- سطح مورد نظر شما:

آموختن زبان انگلیسی در سطوح مختلفی شامل سطح مقدماتی، سطح متوسط، سطح پیشرفته و سطح بسیار پیشرفته امکان پذیر است. مسلماً اگر بخواهید زبان انگلیسی را در سطح بسیار پیشرفته بیاموزید، مدت زمان بیشتری نسبت به سطح مقدماتی یا متوسط نیاز خواهید داشت. به همین دلیل لازم است برای تعیین مدت زمان مورد نیاز، به هدف خود در یادگیری زبان توجه کنید.

یادگیری زبان انگلیسی- علی ریحانی

این مطلب را هم بخوانید: روش برنامه ریزی برای وکالت

 

2- در حال حاضر در چه سطحی هستید:

این که در حال حاضر، یعنی قبل از شروع آموزش، زبان انگلیسی را تا چه سطحی می‌دانید نیز بر مدت زمان یادگیری زبان، بسیار موثر خواهد بود. افرادی که از زبان انگلیسی هیچ پیش زمینه‌ای ندارند، مدت زمان بیشتری برای یادگیری نیاز خواهند داشت. این در حالی است که برای مثال، اگر شما زبان انگلیسی را در سطح متوسط بدانید، می‌توانید با سرعت بیشتری دانش خود را ارتقاء داده و خود را به سطح پیشرفته و فوق پیشرفته برسانید. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از شروع دوره آموزشی، حتما در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید.

 

3- سن زبان آموز:

سن زبان آموز نیز در مدت زمان یادگیری او تاثیر زیادی دارد. معمولا بچه‌ها و افرادی که سن پایین‌ترین دارند، در یادگیری زبان سریع‌تر عمل می‌کنند. علاوه بر این، زبان آموزان خردسال، با لهجه بهتری زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند.

 

این مطلب را هم بخوانید: افزایش تمرکز هنگام مطالعه

 

4- وقت گذاشتن برای یادگیری:

بدیهی است که هر چه بیشتر برای یادگیری زبان انگلیسی وقت و انرژی بگذارید، سریع‌تر نتیجه خواهید گرفت. در واقع نمی‌توانید انتظار داشته باشید با روزی یک ساعت مطالعه، در مدت زمان سه ماه، زبان انگلیسی در سطح پیشرفته یاد بگیرید! در این زمینه باید واقع بین باشید و به اندازه وقت و انرژی که می‌گذارید، منتظر نتیجه باشید.

5- انگیزه زبان آموز:

هرچه زبان آموز انگیزه و جدیت بیشتری در آموختن زبان داشته باشد، با تمرکز بیشتری مطالعه کرده و همچنین وقت بیشتری نیز برای مطالعه صرف می‌کند. بدین ترتیب چنین زبان آموزی، یادگیری زبان انگلیسی را نیز در مدت زمان کمتری به اتمام می‌رساند. برای درک اهمیت انگیزه می‌توانید به این مثال توجه کنید: همه ما زبان آموزانی را دیده‌ایم که به صلاحدید والدین اقدام به شرکت در کلاس‌های زبان کرده‌اند و بارها یادگیری را متوقف کرده و پس از چندین سال، هنوز دانش زبانی زیادی ندارد. این در حالی است که افرادی که برای مهاجرت خود نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند، با انگیزه مهاجرت هر چه سریعتر، تمام تلاش خود را می‌کنند که زبان انگلیسی را به سرعت بیاموزند و این کار را در طی چند ماه به انجام می‌رسانند.

یادگیری زبان انگلیسی- علی ریحانی

این مطلب را هم بخوانید: بهترین روش آموزش تندخوانی برای کنکور

 

6- توانایی زبان آموز:

بدیهی است که توانایی زبان آموز نیز یکی از فاکتورهایی است که بر مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی موثر است. همان طور که می‌دانید، افراد مختلف، در هوش، استعداد و توانایی با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل افرادی که دارای توانایی و هوش بالاتری هستند، در مدت زمان کمتری می‌توانند زبان انگلیسی را بیاموزند. البته به خاطر داشته باشید که هوش و توانایی به تنهایی نمی‌تواند به شما در آموختن زبان انگلیسی کمک کند، بلکه به جرعت می‌توان گفت پشتکار و انگیزه زبان آموز به مراتب مهم‌تر از هوش و استعداد او خواهد بود.

 

این مطلب را هم بخوانید: تعریف صحیح روش تحقیق

 

7- ارتباط روزمره زبان آموز با زبان انگلیسی:

اگر در محیط زندگی خود، به صورت روزانه با افرادی ارتباط دارید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، باید امیدوار باشید که زودتر زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید. در واقع به همین دلیل است که مهاجران، در یادگیری زبان انگلیسی با سرعت بیشتری عمل می‌کنند. در کل می‌توان گفت هرچه بیشتر زبان انگلیسی را بشنوید، صحبت کنید، بنویسید و بخوانید، سریع‌تر خواهید آموخت. به همین دلیل سعی کنید که اگر در طول روز با افراد انگلیسی زبان سر و کار ندارید، فیلم‌هایی با زبان انگلیسی ببینید، کتاب‌های انگلیسی بخوانید، موزیک‌های انگلیسی گوش کنید، با خود به زبان انگلیسی صحبت کنید و هرچه بیشتر خود را بیشتر در معرض تماس با این زبان بین المللی قرار دهید.

این مطلب را هم بخوانید: نحوه درس خواندن برای کنکور تجربی

 

8- زمان مطالعه زبان انگلیسی:

زمانی از شبانه روز که به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص می‌دهید نیز در مدت زمان یادگیری موثر خواهد بود. در واقع هر فردی، در مدت زمان خاصی از شبانه روز، توانایی و بازده ذهنی بیشتری برای مطالعه دارد و در آن زمان مطالب را بهتر و بیشتر یاد می‌گیرد. نکته مهم این است که شما باید شناخت کافی از خود داشته باشید و بدانید که در چه زمانی از شبانه روز بهتر می‌توانید مطالعه کنید. مطالعه در این ساعات، موجب می‌شود کیفیت و سرعت یادگیری زبان انگلیسی شما بالا رفته و مدت زمان یادگیری را کاهش دهید.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی- علی ریحانی

این مطلب را هم بخوانید: چطور درس بخوانیم که خیلی سریع یاد بگیریم؟

 

آیا کلاس‌های آموزشی فشرده، موجب افزایش سرعت یادگیری زبان می‌شوند؟

بسیاری از افرادی که در یادگیری زبان انگلیسی عجله دارند، سعی می‌کنند در کلاس‌هایی شرکت کنند که زبان انگلیسی را به صورت فشرده و سریع تدریس می‌کنند. این در حالی است که چنین کلاس‌هایی، فقط سرعت آموزش و تدریس را بالا برده و تاثیری در مدت زمان یادگیری زبان آموزان نخواهند داشت. البته نا گفته نماند که شرکت در کلاس‌های آموزشی فشرده زبان انگلیسی، برای زبان آموزانی که انگیزه و پشتکار زیادی دارند و خارج از کلاس، به صورت مکرر تمرین کرده و مطالعه می‌کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alireihani.ir/?p=985
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
فائزه بابامیر
فائزه هستم و برای سایت علی ریحانی محتوا تولید میکنم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.