با علی ریحانی تندخوان شو!

چگونه در عرض یک سال تندخوان شویم؟

چگونه در عرض یک سال تندخوان شویم؟

قدم اول برای تند خواندن، یادگیری اصول صحیح این مهارت یعنی آموزش تندخوانی از صفر تا 100 است. امروزه تکنیک های زیادی برای تبدیل افراد به یک فرد تندخوان استفاده می شود.

مهم ترین تکنیک این روش، استفاده از متد های مناسب برای افزایش میزان وسعت دید شما است. جهت افزایش این مهارت می توانید از گذاشتن 5 نقطه مجزا بر روی کاغذ شروع کنید. این نقطه ها در یک صفحه می توانند افزایش دهنده سطح دید شما باشند. باید به این نقاط زل بزنید و مسیر نقطه 1 تا 5 را دنبال کنید.
مطالعه سر تیترها و پاراگراف های ابتدایی هر مطلب نیز می تواند به شما برای دستیابی به معنای اصلی کتاب مورد نظر کمک زیادی نماید. این تکنیک در آینده سبب افزایش سرعت تند خوانی شما خواهد شد. برای آموزش و درک جامع تر حتما با علی ریحانی تا انتهای این مطلب همراه باشید.

با علی ریحانی تندخوان شو!

بزرگ ترین مشکل تندخوانی چیست و چگونه آن را حل کنیم؟

بزرگ ترین مشکل فرد تندخوان استفاده از تکنیک ها و روش های نادرست است. زمانی که شما یک روش را به صورت صحیح و کامل اجرایی نمی کنید، مشکلات زیادی در این سبک مطالعه پیدا خواهید کرد.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چه درس هایی برای رشته ی تجربی مهم است؟

 

کتاب خواندن با صدای بلند می تواند برای شما بسیار لذت بخش باشد. اما این روش به مرور زمان سرعت و دقت شما را در زمان مطالعه کاهش خواهد داد. یکی دیگر از مشکلات همیشگی تندخوانی در تضاد بودن ماهیت آن با مطالعه صوتی است.

10 منبع که تندخوانی شما را بهتر می کند

چند کتاب مناسب امروزه در این حوزه تالیف شده است. برای آموزش یک مهارت لازم است از منبع دست اول استفاده شود. کتاب مختص افراد تندخوان “تونی بازان” همان منبعی است که شما را با دنیای این مهارت بیشتر آشنا می کند. با خواندن این کتاب شما از همان تکنیک های برندگان مسابقات مطالعه سریع استفاده خواهید کرد.

برنامه هفت روزه خواندن اثر” اولین وود” نیز از دیگر منابع بسیار کاربردی برای آموزش این مهارت به صورت اصولی است. تغییرات گسترده ای در سرعت مطالعه شما با بهره مندی از این منبع ایجاد خواهد شد. 10 روز تا تند خوانی “ابی مارکس بیل ” نیز می تواند شما را برای افزایش قدرت حافظه و تمرکز آماده کند. این دو فاکتور در سرعت بخشیدن به مطالعه، بسیار مهم هستند.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چه درس هایی برای رشته ی تجربی مهم است؟

 

کتاب تندخوان “راهنمای احمق ها” نیز از دیگر آثار بسیار برجسته در این بخش هستند. پاول شیل نیز در جدیدترین اثر خود در این حوزه یعنی فتوریدینگ مطالب زیر را آموزش داده است.

♦ ایجاد ارتباط بین مطالب گذشته و جدید در کنار افزایش سرعت مطالعه

تقویت حافظه نامحدود از کوین هورسلی به شما امکان به خاطر سپاری مطالب به صورت دراز مدت را آموزش خواهد داد.

“کتاب تنبل باش ” و” 21 باش” نیز از دیگر کتاب های بسیار حرفه ای در حوزه تقویت حافظه است. با کمک این کتاب ها شما قادر خواهید بود که همیشه یک پله از دوستان خود بالاتر باشید. مطالعه مستمر و کاربردی به صورت صحیح می تواند مشکلات ریشه ای شما را برطرف نماید.

چرا کسی به تندخوانی اهمیت نمی دهد؟ - علی ریحانی

در نتیجه تند خواندن برای افراد تندخوان را می توان بهترین راه حل رفع مشکلات سخت و پیچیده دانست. مطالعه با دو نیمکره نیز از دیگر کتاب های بسیار مهم در این حوزه است. برای تقویت هوش اجتماعی شما به این کتاب نیاز دارید.

یکی از هیجان انگیزترین کتاب ها در این حوزه مطالعه “در حد بنز” است. آموزش این مهارت از سطح مبتدی تا پیشرفته دقیقا مطالبی است که شما در این کتاب خواهید آموخت.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چگونه به درس خواندن علاقه مند شویم؟

 

تند خواندن با ذهن ناخودآگاه نیز از دیگر کتاب های بسیار حرفه ای در حوزه فتوریدینگ می باشد. 10 تکنیک و درس کاربردی برای افزایش سرعت مطالعه در این کتاب به شما معرفی شده است. شما با کمک این منابع مطالعاتی می توانید سرعت مطالعه خود را در حد یک بنز افزایش دهید.

چرا کسی به تندخوانی اهمیت نمی دهد؟

یکی از مهم ترین دلایل کاهش سرعت مطالعه در ایران، قبول نداشتن متدهای جدیدی مثل قواعد سرعت مطالعه است. زمانی که شما با یک علم جدید و به روز مقابله می کنید، سرعت رشد و پیشرفت خود را به شدت کاهش می دهید.

تکنیک تند خواندن در ایران به عنوان یک علم تازه تاسیس اما غیر جدی دنبال می شود. مهم ترین علت آن نیز بدبینی نسبت به این علم مطالعه است.

چرا باید عاشق تندخوانی شویم؟

اگر یک مهارت شما را برای زندگی بهتر آماده کند، عاشق آن نمی شوید؟ آیا هموارتر کردن راه علم و دانش و ارتقای شخصی دلیل کمی برای علاقه به یک مهارت است؟ با این مهارت شما امکان رسیدن به آرزوهای خود را پیدا خواهید کرد. پس دلیلی برای تنفر از آن وجود ندارد. بهتر است هر چه سریع تر برای فراگیری آن، خود را مهیا کنید.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: پایان نامه اختتامیه یک دوره علمی

 

تندخوانی آن چیزی نیست که فکرش را می کنید

بیشتر افراد تصور می کنند که تندخوان بودن به معنای ورق زدن کتاب به سرعت و بدون قاعده است. در حالی که این تصور از ریشه غلط است. معنای اصلی این مهارت افزایش تمرکز و سرعت دید افراد برای ارتقای سرعت مطالعه است. در واقع این مهارت سبب افزایش سرعت ذهن شما خواهد شد. در نتیجه می توانید مطالب بیشتری را در زمان بندی کمتر بیاموزید.

چرا باید عاشق تندخوانی شویم؟ - علی ریحانی

امسال بهترین زمان برای یادگیری تندخوانی است زیرا….

پس از گذراندن دوره کرونا سرعت مطالعه افراد و میزان دقت افراد به شدت کاهش پیدا کرده است. با آموختن این مهارت شما قادر خواهید بود که عقب ماندگی های درسی خود را به سرعت جبران نمایید.

چگونه می توان تندخوانی را به فرزندان خود یاد دهیم؟

آموزش این مهارت به فرزندان بیش از تصور شما پیچیده است. ذهن کودکان برخلاف انتظار شما قدرت تحلیل تکنیک های تندخوان، به صورت یکباره را نخواهد داشت. باید برای آموزش این تکنیک ها از یک مشاور در این حوزه کمک بگیرید. لازم است قبل از آموزش این مهارت به آنان، ذهن فرزندان را آماده سازی کنید.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چطور درس بخوانیم که خیلی سریع یاد بگیریم؟

 

راهنمای مبتدیان تندخوانی

دانشجویان مبتدی در این مسیر باید خود را جهت آموزش این مهارت آماده کنند. تکنیک های ابتدایی ساده است. سرعت مطالعه در ابتدا افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. اما مشکل از زمانی آغاز می شود که قصد داشته باشید این مهارت را ارتقا دهید. در این صورت حتما لازم است که از یک کارشناس مرتبط با این رشته کمک بگیرید.

هر چیزی که لازم است برای تندخوانی بدانید

در این دوره آموزشی ما به صورت فشرده هر آن چه که لازم است در مورد این مهارت بیاموزید را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید تا در این حوزه به ستاره ای درخشان تبدیل شوید.

پرطرفدارترین مشکلات تندخوانی

مشکلات افزایش سرعت مطالعه به صورت کامل شرح داده خواهد شد. لازم است بدانید که مهم ترین مشکل در آموزش این مهارت، نداشتن تمرین و تکنیک مناسب است.

پرطرفدارترین مشکلات تندخوانی - علی ریحانی

10 تفکر نفرت انگیز درباره ی تندخوانی

10 تفکر نفرت انگیز در مورد این مهارت همواره به صورت زیر مطرح می شود:

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چگونه درس خواندن را جذاب کنیم؟

 

1) کاهش میزان درک مطلب

2) تکرار بلند مطالب برای درک بهتر مطلب

3) تکذیب ارتباط چشمان با تند خواندن

4) غیر ممکن بودن مطالعه بیش از محدوده 500 کلمه ای در یک دقیقه

5) استعداد بودن تندخوانی

6) لذت بیشتر آهسته خوانی

7) کلمه خوانی سبب درک بیشتر مطالب می شود.

8) امکان تندخوانی برای هر کتاب

9) بی فایده بودن تکنیک ها در این مهارت

10) امکان آموزش این مهارت بدون کمک مشاور

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.