0
0

برای قبولی در رشته دندان پزشکی چگونه درس بخوانیم؟

2 بازدید

برای قبولی در دندان پزشکی چگونه درس بخوانیم؟

محبوبیت و پر طرفداری رشته دندان پزشکی نیازی به توضیح ندارد! در واقع این رشته، جزء سه رشته تاپ علوم پزشکی است که رسیدن به آن نیاز به تلاش بسیار زیادی دارد. دندان پزشکی، جزء رشته‌های زیر گروه یک کنکور تجربی است و به دلایل مختلفی مانند درآمد بالا، موقعیت اجتماعی مطلوب و… طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل نیز، اگر هدفتان قبولی در رشته دندان پزشکی است، باید بدانید که رقیبان زیادی خواهید داشت. در موقعیت‌هایی که تعداد رقیبان زیاد است، تلاش و کوشش بیشتری نیز برای حاصل شدن هدف نیاز خواهید داشت. بنابراین برای این که بتوانید به قبولی در رشته دندان پزشکی برسید، لازم است مطابق با اصول خاصی درس بخوانید تا بتوانید موفق شوید. در این مطلب، علی ریحانی با ارائه اصول درس خواندن برای پذیرش در دندان پزشکی، همراه شما خواهد بود. همچنین جهت تکمیل اطلاعات خود برای مطالعه هر چه بهتر، مطلب روش مطالعه صحیح و حرفه‌ای را نیز بخوانید.

قبولی در رشته دندان پزشکی- علی ریحانی

نحوه درس خواندن برای پذیرش در رشته دندان پزشکی

برای موفقیت در هر کاری، از جمله قبولی در رشته دندان پزشکی، لازم است مطابق اصول و برنامه ریزی پیش بروید. در واقع می‌توان گفت شاه کلید موفقیت، حرکت در مسیر اصولی و مطابق با برنامه ریزی است. برای این که بتوانید در کنکور موفق شده و به رشته دندان پزشکی برسید، لازم است مطابق اصول درست و حرفه‌ای که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم، درس بخوانید:

1- برنامه ریزی درستی داشته باشید:

اولین قدم برای موفقیت و قبولی در رشته دندان پزشکی، تهیه یک برنامه ریزی اصولی و صحیح است که مسیر پیشرفت شما را به درستی مشخص کند. اولین ویژگی یک برنامه ریزی اصولی، شخصی بودن آن است؛ این بدان معنا است که برنامه ریزی شما باید مطابق با ویژگی‌های شخصیتی، زندگی روزمره و هدف شما تهیه شده باشد. به همین دلیل نمی‌توانید صرف این که یک برنامه ریزی برای دوستتان مناسب بوده، از آن استفاده کنید. همچنین سعی کنید قبل از برنامه ریزی کردن، در رابطه با آن مطالعه داشته و یا از افراد ماهر در این زمینه کمک بخواهید تا بتوانید نقشه راهتان را بدون نقص، تهیه کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید: روش برنامه ریزی برای وکالت

 

2- برای پذیرش در رشته دندان پزشکی، به برنامه ریزی خود متعهد باشید:

حتی اگر بهترین، حرفه‌ای‌ترین و بی نقص‌ترین برنامه ریزی دنیا را هم داشته باشید، بدون عمل کردن به آن موفق نخواهید شد. به همین دلیل، علاوه بر برنامه ریزی، تعهد به آن هم یک اصل بسیار مهم و اساسی در رسیدن به موفقیت است. سنگ‌هایتان را با خود وابکنید و خود را متقاعد کنید که برای موفقیت و قبولی در رشته دندان پزشکی، باید به این برنامه ریزی عمل کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای عمل کردن هر چه بهتر به برنامه‌تان، برای خود پاداش و تنبیه نیز در نظر بگیرید.

 

این مطلب را هم بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

 

3- از منابع مناسب استفاده کنید:

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند جهت قبولی در رشته دندان پزشکی بسیار تعیین کننده باشد، منابع مورد استفاده شما است. قطعا می‌دانید که با توجه به سطح بالای سوالات کنکور و رقابت بسیار شدید، مطالعه کتاب‌های درسی کافی نخواهد بود و به کتب کمک درسی و منابع تست زنی نیز نیاز دارید. منابعی که استفاده می‌کنید باید در سطحی باشند که بتوانند شما را به هدفتان برساند.

سعی کنید منابعی انتخاب کنید که درسنامه‌‌های آن، حجم متناسبی داشته و مطالب و نکات مفیدی نیز در آن گنجانده شده باشد. علاوه بر این، تست‌های منبع انتخابی شما، شامل مجموعه تست‌های کنکورهای سال‌های قبل هم باشد. سایر تست‌های تالیفی و تست‌های آزمون‌های آزمایشی نیز باید استاندارد بوده و موجب افزایش یادگیری شما شود. علاوه بر این‌ها، پاسخ نامه تست‌ها نیز باید به طور کامل و مفید، پاسخ تست‌ها را توضیح داده باشد تا بتوانید از هر تست و گزینه‌هایش، مطالب و نکات جدیدی برای قبولی در رشته دندان پزشکی بیاموزید.

قبولی در رشته دندان پزشکی- علی ریحانی

این مطلب را هم بخوانید: نحوه درس خواندن برای کنکور تجربی

 

4- از روش مطالعه صحیح استفاده کنید:

یکی از تعیین کننده‌ترین مسائل در رابطه با قبولی در رشته دندان پزشکی، نحوه مطالعه شما خواهد بود. در واقع نحوه مطالعه شما باید به گونه‌ای باشد که زمان و انرژی صرف شده، حداکثر بازده را داشته باشد. بدین جهت، لازم است حین مطالعه، تمام تمرکز خود را به کار بگیرید و از حواس پرتی و فکر کردن به حواشی، خودداری کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که مطالعه شما زمانی نتیجه بخش خواهد بود که مطالب در ذهنتان تثبیت شده باشد. تثبیت مطالب در ذهن نیز با استفاده از مرور‌های دوره‌ای و منظم و همچنین تست زنی اتفاق می‌افتد. بنابراین مرور و تست زنی را دست کم نگیرید و آن‌ها را نیز در برنامه ریزی خود جای دهید.

 

این مطلب را هم بخوانید: چگونه درس خواندن را جذاب کنیم؟

 

5- آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید:

برای حاصل شدن قبولی در رشته دندان پزشکی، لازم است که به صورت دوره‌ای عملکرد خود را بسنجید و از کم و کاستی‌های خود مطلع شوید. به همین دلیل، شرکت در آزمون‌های آزمایشی اهمیت بسیار زیادی دارد. متاسفانه عده‌ای از داوطلبان به دلیل مسائل مالی و هزینه‌های زیاد، از شرکت در آزمون‌های آزمایشی منصرف می‌شوند، این در حالی است که بدون ثبت‌نام و صرف هزینه، می‌توانید خودتان می‌توانید در خانه از خود آزمون بگیرید و عملکردتان را بسنجید.

 

این مطلب را هم بخوانید: چگونه به درس خواندن علاقمند شویم؟

 

به خاطر داشته باشید که تنها شرکت در آزمون‌ها تاثیر گذار نخواهد بود، بلکه برای پیشرفت هر چه بهتر، لازم است آزمون خود را به دقت بررسی کرده و از نقاط ضعف و قوت خود مطلع شوید. در حین بررسی آزمون، نکات بسیار زیادی خواهید آموخت که قطعا در آزمون‌های بعدی و همچنین کنکور، بسیار کمک کننده خواهند بود.

جهت بررسی آزمون، تست‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند: تست‌هایی که اشتباه پاسخ داده‌اید، پاسخ نداده‌اید، درست پاسخ داده‌اید. بسیاری از افراد، فقط تست‌هایی که اشتباه پاسخ داده‌اند را بررسی می‌کنند، اما روش صحیح و اصولی آن این است که هر سه دسته تست را بررسی کرده تا از تک تک گزینه‌های آن، نکات جدیدی استخراج کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید: چگونه انگیزه درس خواندن داشته باشیم؟

پذیرش در رشته دندان پزشکی- علی ریحانی

6- به خواب و استراحت و تغذیه خود نیز توجه کنید:

برای این که بتوانید خوب درس بخوانید و به قبولی در رشته دندان پزشکی برسید، لازم است انرژی و آمادگی ذهنی کافی نیز داشته باشید. به همین دلیل، خواب و تغذیه اهمیت بسیار زیاد در دوران کنکور خواهند داشت. خوابیدن موجب عملکرد هرچه بهتر مغز و آمادگی ذهنی شما خواهد شد. داشتن تغذیه سالم و مقوی نیز از طرفی مغز شما را تقویت کرده و از طرفی دیگر انرژی مورد نیاز برای مطالعه را برای شما فراهم می‌کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alireihani.ir/?p=1017
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
فائزه بابامیر
فائزه هستم و برای سایت علی ریحانی محتوا تولید میکنم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد برای قبولی در رشته دندان پزشکی چگونه درس بخوانیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.