0
0

اهمیت زبان انگلیسی در سفر

2 بازدید

اهمیت زبان انگلیسی در سفر

نیاز به گفتن نیست که زبان انگلیسی زبان بین المللی در تمام کشورهای دنیا است و به عنوان یک زبان مشترک در کشورهای مختلف استفاده می‌شود. اهمیت زبان انگلیسی در سفر به قدری است که اگر قصد داشته باشید به کشورهای خارجی سفر کنید، برای برقراری ارتباط و برآوردن نیازهایتان قطعا نیاز به صحبت کردن به زبان کشور مورد نظر و یا زبان انگلیسی خواهید داشت. برخی افراد، در چنین مواقعی به اپلیکیشن‌های مربوطه تکیه می‌کنند، در این رابطه باید بدانید که گرچه این اپلیکیشن‌ها تا حد زیادی می‌تواند نیاز‌های شما را براورده سازد، اما وقت زیادی از شما گرفته و حتی موجب عصبی شدن شما در سفر خواهد شد. این در حالی است که اگر خودتان زبان انگلیسی را یاد بگیرید، می‌توانید با اعتماد به نفس بالاتر و سرعت بیشتری ارتباط برقرار کرده و نیازهایتان را بر طرف کنید.

به هر حال، اگر می‌خواهید با کاربردهای زبان انگلیسی در سفر و اهمیت آن بیشتر آشنا شوید، تا پایان این مطلب با علی ریحانی همراه باشید. همچنین می‌توانید جهت یادگیری بهتر زبان انگلیسی، به مقاله آموزش زبان انگلیسی مراجعه کنید.

زبان انگلیسی درس سفر- علی ریحانی

زبان انگلیسی در سفر چه اهمیتی دارد؟

همان طور که گفته شد، دانستن زبان انگلیسی در سفر می‌تواند کیفیت سفر شما را تا حد زیادی افزایش دهد. البته تصور نکنید که برای داشتن یک سفر خارجی خوب و راحت نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی دارید! بلکه با یادگیری جمله‌های کاربردی و مکالمه‌های مورد نیاز هم می‌توانید نیاز خود را در سفرتان برطرف کنید. برای مثال می‌توانید بر روی یاد گرفتن عبارات و جملات مربوط به مکان‌هایی مانند فرودگاه، رستوران، تاکسی، هتل، فروشگاه، اتوبوس، مرکز خرید، هواپیما و… اشاره کرد. به هر حال زبان انگلیسی می‌تواند در سفر بسیار کمک کننده و حائز اهمیت باشد، از جمله کاربردها و اهمیت این موضوع نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

این مطلب را بخوانید: چطور درس بخوانیم که خیلی سریع یاد بگیریم؟

 

1- با یادگیری زبان انگلیسی در سفر، روابط اجتماعیتان گسترش می‌یابد:

اگر به یک کشور خارجی سفر کنید، می‌توانید در مکان‌های مختلفی از جمله فرودگاه، هتل، تاکسی، اتوبوس، رستوران، خیابان و… با سایر افراد ارتباط برقرار کنید. تقریبا در هر کشور، اغلب افراد با زبان انگلیسی آشنایی دارند و بدین ترتیب می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید. چه بسا در این میان دوست‌هایی نیز پیدا کنید! بدین ترتیب ضمن برطرف کردن نیاز‌های خود در مکان‌های مختلف، روابط اجتماعیتان گسترش یافته و معاشرتی‌تر می‌شوید.

 

2- افزایش اعتماد به نفس:

یادگیری زبان انگلیسی، به عنوان ابزاری برای افزایش اعتماد به نفس در سفر نیز شناخته می‌شود. در واقع به دلیل این که شما با استفاده از زبان انگلیسی با مردم یک کشور خارجی به راحتی ارتباط برقرار کرده و از این طریق نیازهای خود را بر طرف می‌کنید، به شما اعتماد به نفس بالایی خواهد داد. این اعتماد به نفس بالا به شما کمک می‌کند از سفرتان نهایت لذت را ببرید و استرس نداشته باشید. این در حالی است که افرادی که زبان انگلیسی بلد نیستند، در برقراری ارتباط و موارد مختلفی مانند خرید، پیدا کردن آدرس و… دچار مشکل شده و از سفرشان لذت کافی را نمی‌برند.

 

این مطلب را بخوانید: هر آنچه باید درباره روش تست زنی بدانید

زبان انگلیسی درس سفر- علی ریحانی

3- می‌توانید مستقل سفر کنید:

افرادی که با زبان انگلیسی آشنایی ندارند و با تورهای مسافرتی به کشورهای خارجی سفر می‌کنند، معمولا برای خرید‌ها و سایر نیازهایشان، به تورلیدر احتیاج خواهند داشت. این افراد نمی‌توانند به صورت آزادانه و به دلخواه خودشان به مکان‌های مختلف بروند و در حقیقت به گونه‌ای محدود خواهند بود. در واقع یکی از اهمیت‌های زبان در سفر این است که در چنین شرایطی شما می‌توانید جدای از سایر افراد، به هر مکانی که دوست داشتید بروید و بدون اضطراب جهت برقراری ارتباط، بدون محدودیت از سفرتان لذت ببرید.

 

این مطلب را بخوانید: چگونه وقت خود را مدیریت کنیم؟

 

4- بهتر با فرهنگ کشور میزبان آشنا می‌شوید:

با استفاده از زبان انگلیسی در سفر، شما می‌توانید با توجه به لحن و نحوه صحبت کردن افراد با یکدیگر، به صورت نسبی از فرهنگ‌های آن کشور مطلع شوید. بدین ترتیب، خواهید توانست مطابق با فرهنگ آن کشور، با مردم ارتباط برقرار کرده و تعامل موثرتری داشته باشید.

 

این مطلب را بخوانید: روش درس خواندن برای امتحانات نهایی

 

5- از سفرتان لذت بیشتری می‌برید:

دانستن زبان انگلیسی در سفر موجب می‌شود بتوانید هرچه بهتر با سایر افراد صحبت کنید، با آن‌ها شوخی کنید، از اصطلاحات عامیانه آن‌ها استفاده کنید و… . در این صورت سفری خواهید داشت که سراسر لذت خواهد بود. این در حالی است که اگر نتوانید با مردم کشور مورد نظر ارتباط بگیرید، هم در برطرف کردن نیازهایتان به مشکل برمی‌خورید و هم احساس می‌کنید با مردمی خشک و جدی رو به رو هستید و بدین ترتیب از سفرتان رضایت نخواهید داشت.

کاربرد زبان انگلیسی درس سفر- علی ریحانی

این مطلب را بخوانید: بهترین روش مطالعه دنیا کدام است؟

 

6- رزرو کردن آسان سفرهای خارجی:

یکی از کاربردهای زبان در سفر این است که می‌توانید به آسانی و با سرعت برای سفرهای خود بلیط رزرو کنید. در واقع اگر با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشید، رزرو کردن یک سفر ساده، بسیار وقت‌گیر و استرس‌زا خواهد بود.

 

این مطلب را بخوانید: چگونه اتلاف وقت نداشته باشیم؟

 

7- صرفه جویی در هزینه و وقت:

یکی از اهمیت‌های دانستن زبان در سفر خارجی این است که می‌توانید در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید. در واقع افرادی که با زبان انگلیسی آشنایی ندارند، در سفر خود نیاز به یک مترجم خواهند داشت که این مترجم می‌تواند یک شخص و یا یک اپلیکیشن باشد. در صورتی که یک شخص را به عنوان مترجم در سفر خود همراه کرده باشید، باید دستمزد او و یا حتی هزینه ایاب و ذهاب و اقامت و خورد خوراک او را نیز بپردازید. همچنین اگر از اپلیکیشن‌های مربوطه استفاده کنید، وقت‌ زیادی را صرف یک مکالمه ساده و کوتاه خواهید کرد. این در صورتی است که اگر زبان انگلیسی را بلد باشید، از تمامی از هزینه‌ها معاف خواهید شد.

8- کسب درآمد:

اگر مدت زمان سفرتان طولانی باشد و نیاز به کسب درآمد داشته باشید، می‌توانید با هر حرفه‌ای که دارید، به صورت حضوری یا آنلاین در کشور مورد نظر کار پیدا کنید و درآمد داشته باشید. لازمه‌ی این موضوع نیز، این است که به اندازه کافی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید تا بتوانید با کارفرما ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید با یادگیری حرفه‌ای زبان انگلیسی، در سفر خود به عنوان مترجم به سایر توریست‌ها کمک کنید و از آن‌ها نیز دستمزد بگیرید. بدین ترتیب هم از سفر خود لذت خواهید برد و هم کسب درآمد کرده‌اید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alireihani.ir/?p=972
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
فائزه بابامیر
فائزه هستم و برای سایت علی ریحانی محتوا تولید میکنم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اهمیت زبان انگلیسی در سفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.