0
0

نحوه ی درس خواندن برای کنکور تجربی

7 بازدید

نحوه ی درس خواندن برای کنکور تجربی

همه ساله تعداد بسیار زیادی از داوطلبان در نقاط مختلف کشور برای شرکت در کنکور تجربی ثبت ‌نام می‌ کنند. داوطلبان برای موفقیت در این آزمون رقابت بسیار سختی با هم دارند و به همین دلیل به دست آوردن آمادگی های لازم جهت قبولی در کنکور رشته تجربی از اهمیت بالایی برخوردار است. روش درس خواندن برای کنکور تجربی یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که یک داوطلب ممکن است در سر داشته باشد.

در بسیاری از اوقات داوطلبان جملاتی مانند چیکار کنم کنکور تجربی قبول بشم یا چطور کنکور تجربی بدم را با خود تکرار می کنند. اگر شما هم این سوالات یا سوالاتی مشابه آنها را در ذهن دارید باید بدانید که برای قبولی در کنکور تجربی لازم است هم دروس اختصاصی و هم دروس عمومی را به خوبی مطالعه کنید. در این فرصت می توانید با روش مطالعه صحیح و حرفه ای دروس اختصاصی که اهمیت بسیار زیادی دارند با علی ریحانی آشنا شوید.

درس شیمی

در کنکور تجربی باید به ۳۵ سوال از درس شیمی پاسخ دهید. این درس در کنکور سراسری دارای ضریب ۹ است. به همین دلیل شیمی را می توان جزو مهم ترین دروس اختصاصی در کنکور تجربی به حساب آورد. در واقع شیمی به لحاظ میزان اهمیتی که دروس مختلف در کنکور دارند در جایگاه دوم و بعد از درس زیست شناسی قرار گرفته است.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چگونه سریع درس را یاد بگیریم؟

 

روش درس خواندن برای کنکور تجربی - علی ریحانی

اگر شما هم مانند بسیاری از داوطلبان علاقه زیادی به تحصیل در رشته پزشکی داشته باشید باید نمره بالایی را در درس شیمی کسب کنید. برای خواندن درس شیمی توصیه می‌ شود حتما جدول مندلیف را یاد بگیرید و به آن کاملا مسلط شوید. شما باید گروه‌ های اصطلاحا فرعی این جدول را هم بسیار دقیق مطالعه کنید به این دلیل که آنها برای شیمی به منزله جدول ضرب هستند. ضمنا یادگیری این موارد باعث می شود اعتماد به نفس شما به نحو مطلوبی افزایش پیدا کند.

در صورتی که بخواهید روش درس خواندن برای کنکور تجربی را به خوبی به کار بگیرید باید هم بخش‌ های غیرمحاسباتی و هم مطالب محاسباتی درس شیمی را به نحوی مناسب بیاموزید. توجه داشته باشید که در سال ‌های اخیر سوالات محاسباتی بسیاری برای درس شیمی در نظر گرفته شده است. پس حتما باید مطالب مربوط به آنها را با دقت مطالعه کنید.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چگونه درس خواندن را جذاب کنیم؟

 

درس زیست شناسی

ضریب درس زیست شناسی در کنکور تجربی ۱۲ است یعنی این درس بالاترین ضریب را در کنکور تجربی به خود اختصاص داده است. با دانستن این مساله می توان به خوبی دریافت که مطالعه درس زیست شناسی برای داوطلبان گروه علوم تجربی تا چه اندازه باید مهم باشد. در حقیقت شما برای ورود به دانشگاه نیازمند آن هستید که این درس را بسیار خوب مطالعه کنید.

برای قبولی در رشته هایی همچون پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی باید زیست شناسی را بیشتر از ۸۰ تا ۸۵ درصد بزنید. با توجه به روش درس خواندن برای کنکور تجربی انتظار می رود جهت مطالعه این درس مباحث مطرح شده در کتاب های زیست شناسی را بارها تکرار و مرور کنید. بنابراین برای آن که بتوانید ۵۰ تست زیست شناسی را در کنکور تجربی به خوبی جواب دهید باید مرور مطالب این درس را جدی بگیرید.

تست زنی درس زیست شناسی هم اهمیت بسیار زیادی برای کسب یک نتیجه خوب در کنکور دارد. زمانی که تست های زیست شناسی را استفاده می کنید نکات بسیار باارزش و آموزنده ای را به دست می آورید.

درس ریاضی

درس ریاضی در کنکور تجربی دارای ضریب ۶ و ۳٠ سوال تستی است. از آنجایی که ریاضی ضریب پایین ‌تری نسبت به دروس زیست شناسی و شیمی دارد بسیاری از دانش ‌آموزان به اشتباه تصور می ‌کنند که مطالعه آن برای قبولی در کنکور تجربی اهمیت بالایی ندارد. اما باید بدانید اگر تمایل دارید بر اساس بهترین روش درس خواندن برای کنکور تجربی عمل کنید لازم است برای این درس اهمیت بالایی قائل شوید.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: برای کنکور چه درس هایی را بخوانیم؟

 

اگر آرزوی قبولی در رشته پزشکی را دارید یا می خواهید رتبه بسیار خوبی در کنکور تجربی داشته باشید نمره شما در درس ریاضی باید بالا باشد. لازم به ذکر است درصد این درس در کنکور تجربی می تواند شهر و دانشگاهی را که قرار است در آن تحصیل کنید مشخص کند.

توجه داشته باشید که حل کردن مسائل و تمرین های ریاضی برای شما بسیار لازم و البته مفید خواهد بود. برای آماده شدن جهت شرکت در کنکور تجربی باید به درس ها و مسائل ریاضی احاطه پیدا کرده و سپس تست های آن را استفاده کنید. علاوه بر این برای آن که مطالب خوانده شده را فراموش نکنید باید برنامه مناسبی برای مرور آنچه که قبلا مطالعه کرده اید هم داشته باشید.

نحوه ی درس خواندن برای کنکور تجربی - علی ریحانی

فراموش نکنید که اگر در درس ریاضی ضعیف هستید به این معنا نیست که می ‌توانید این درس را در کنکور نادیده بگیرید. به جای این کار بهتر است مباحثی را که یادگیری آنها برایتان آسان تر است یا سوالات زیادی از آنها در آزمون می ‌آید مطالعه کنید تا حداقل سوالات ساده تر را سر جلسه کنکور جواب دهید.

درس فیزیک

تعداد سوالات درس فیزیک در کنکور تجربی ۳٠ مورد است. اگر از روش درس خواندن برای کنکور تجربی کمک بگیرید می ‌توانید درصد خوبی را برای درس فیزیک در کنکور کسب کنید. برای آن که درصد پاسخگویی خوبی داشته باشید کافیست فیزیک را به درستی و به صورت عمیق مطالعه کنید. هنگام مطالعه فیزیک سعی کنید به مفاهیم آن مسلط شده و مسائل را به خوبی حل کنید. حل کردن انواع سوالات تستی و همچنین مرور مطالبی که خوانده اید آمادگی خوبی را در درس فیزیک برایتان ایجاد می‌ کند.

درس زمین شناسی

در کنکور تجربی برای درس زمین شناسی ۲۰ تست در نظر گرفته شده است. ممکن است شما هم همچون بسیاری از داوطلبان تصور کنید که پاسخگویی به سوالات زمین شناسی اهمیت چندانی ندارد در حالی که درصد این درس می تواند تاثیر زیادی روی رتبه کل شما داشته باشد. این موضوع به ویژه در مورد آن دسته از داوطلبانی صدق می‌ کند که می ‌خواهند در رشته داروسازی قبول شوند.

 

⇐ این مطلب را هم بخوانید: چگونه روزی 6 ساعت درس بخوانیم؟

 

برای مطالعه زمین شناسی می ‌توانید این درس را به طور مثال ۲ یا ۳ ماه مانده به برگزاری آزمون در برنامه درسی بگنجانید. پاسخ دادن به تست های زمین شناسی رتبه کشوری شما را ارتقا می دهد و می توانید برای ورود به دانشگاه وضعیت بهتری داشته باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alireihani.ir/?p=285
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علی ریحانی
تو میخوای به موفقیت برسی، منم میخوام تو به موفقیت برسی! پس بیا با هم این مسیرو طی کنیم! ( علی ریحانی - مدیر سایت )
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نحوه ی درس خواندن برای کنکور تجربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.