0
0

دروس مهم وکالت – درس های مهم وکالت برای قبولی در کنکور

6 بازدید

دروس مهم وکالت برای قبولی در کنکور

اگر قصد تحصیل در رشته حقوق دارید، یکی از قدم مهم در راه این است که با دروس مهم وکالت آشنا شوید. برای تحصیل در رشته حقوق باید در کنکور انسانی شرکت کنید که از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل می‌شود. امتیاز سوالات تخصصی 3 برابر سوال‌های عمومی است که در زیرمجموعه و رشته‌ی موردنظر تأثیرگذار خواهد بود.

دروس مهم وکالت برای قبولی در کنکور با علی ریحانی

بنابراین برای این‌که بتوانید در رشته‌ی مورد علاقه‌تان موفق شاید باید به ضرایب مهم ترین درس های وکالت توجه کنید. اگر میخواهید برای رشته ی وکالت برنامه ریزی مناسب داشته باشید، حتما مطلب روش برنامه ریزی را بخوانید.

درس های مهم وکالت شامل چه دروسی است؟

برای این‌که بتوانید در رشته‎‌ی حقوق به ضریب موردنظر برسید باید به سراغ درس‌های زیرگروه یک کنکور انسانی بروید، که عبارتند از:

1. ریاضی با ضریب 2

2. اقتصاد با ضریب 1

3. زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4

4. زبان عربی با ضریب 4

5. تاریخ و جغرافیا با ضریب 1

6. علوم اجتماعی با ضریب 1

7. فلسفه و منطق با ضریب 3

8. روانشناسی با ضریب 1

بنابراین بسیار مهم است که برای قبولی در کنکور رشته حقوق، این درس‌ها را در اولویت قرار دهید.

چه درس‌هایی در رتبه‌ سازی تأثیر دارند؟

همان‌طور که در بالا به درس های مهم وکالت با ضریب‌شان پرداختیم، متوجه شدید که این 8 درس از دروس رتبه‌ساز برای قبولی در کنکور انسانی و رشته حقوق هستند. با این‌حال این نکته را فراموش نکنید که برای قبولی در رشته حقوق باید از دیگر درس‌ها صرف‌نظر کنید. بلکه بسیار مهم است که به‌گونه‌ای مطالعه داشته باشید که برای این درس‌ها نسبت به دیگر دروس وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

چگونه برای درس های مهم وکالت برنامه ریزی کنید؟

برای این‌که بتوانید بر دروس مهم وکالت تسلط پیدا کنید و در زمان کنکور با خیال راحت آن‌ها را جواب دهید، باید برخی نکات مهم را حتماً در نظر بگیرید:

1. برای خواندن دقیق دروس آن را براساس مبحث‌های مختلف تقسیم‌بندی کنید. به‌عنوان مثال برای مطالعه زبان و ادبیات فارسی، ابتدا به سراغ دستور زبان فارسی بروید، سپس آرایه‌های ادبی را مطالعه کنید و…. این شیوه مطالعه را برای کلیه درس های وکالت برای کنکور انجام دهید.

2. عمده سوالات در کنکور انسانی مربوط به مبحث ترجمه است، بنابراین بهتر است زمان بیشتری برای تسلط بر تکنیک‌های ترجمه و سپس قواعد و لغات بگذارید.

3. همان‌طور که دیدید درس‌های زبان و ادبیات فارسی و عربی بیشترین ضریب را در کنکور انسانی برای رشته‌ی حقوق دارند، بنابراین بسیار مهم است که این دو درس را در بالاترین اولویت خود قرار دهید و برای تسلط به آن از معلم خصوصی گرفته تا کتاب‌های تست‌زنی و دیگر منابع را از خود دریغ نکنید.

4. براساس تجربه‌ی شرکت‌کنندگان کنکور انسانی بیشترین سوالات در زمینه فلسفه و منطق مربوط به کتاب‌ پایه دوازهم می‌شود، با این‌حال مطالعه‌تان را تنها محدود به کتاب این پایه نکنید.

دروس مهم وکالت - علی ریحانی

5. اگرچه ممکن است مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی کمی عجیب به‌نظر برسد اما باید بپذیرید که برای قبولی در رشته‌ی حقوق درس ریاضی بسیار مهم است. برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید از ریاضی پایه یازدهم شروع کنید و مبحث‌های ریاضی پایه دوازدهم را بیشتر مطالعه کنید.

درنهایت تشکر کافی از شما بخاطر وقت گران بهایی که به خواندن این مطلب صرف کردید. رشته ی وکالت نیاز به شخصی دارد که مطالعه ی زیاد و خوبی داشته باشد. اگر در مطالعه ی خود مشکلاتی دارید حتما مطلب روش مطالعه صحیح و حرفه ای را بخوانید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alireihani.ir/?p=415
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علی ریحانی
تو میخوای به موفقیت برسی، منم میخوام تو به موفقیت برسی! پس بیا با هم این مسیرو طی کنیم! ( علی ریحانی - مدیر سایت )
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد دروس مهم وکالت – درس های مهم وکالت برای قبولی در کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.